Toksynę botulinową czyli botoks stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych.

W naszym gabinecie zabiegi są wykonywane preparatami:

Azzalure,  Botox, Bocouture.

Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W rezultacie wyraz twarzy nie zmienia się, nie ma efektu „zamrożenia” mimiki twarzy, natomiast wygładzają się zmarszczki.

Botox można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działanie w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką.

To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa.

U osób dojrzałych zastosowanie Botoxu wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach.

Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Każde kolejne wstrzyknięcie botoxu wydłuża czas utrzymywania się efektów i dlatego kolejne zabiegi mogą byc wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu.

W przypadku odstąpienia od powtórzeń zabiegu pacjent odnosi korzyść nawet z pojedynczej sesji. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za „kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Cennik zabiegów

Kurze łapki obustronnie:

550 zł

Lwie zmarszczki:

550 zł

Czoło zmarszczki poprzeczne:

550 zł

Kurze łapki i lwie zmarszczki:

1000 zł

Kurze łapki, lwie zmarszczki i czoło:

1400 zł

Zmarszczki palacza:

300 zł

Podniesienie kącików ust:

300 zł

Broda:

400 zł

Podniesienie koniuszka nosa:

300 zł

Bruksizm, mięśnie żwacze:

1000 zł