RADIESSE™ to unikalny preparat, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów dłużej. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów alergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. RADIESSETM jest w 100% biokompatybilny, tj. wchłania się sposób naturalny. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Cennik zabiegu

Ampułka 0,8 ml: 1200 zł

Ampułka 1,5 ml: 1800 zł

radi01
radi02

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje wchłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworząw tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Zastosowanie

RADIESSE™ może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, korekcji zapadniętych policzków, obszarów jarzmowych, okolicy podbródka oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. RADIESSE™ stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie, podobnie jak twarz, zdradzają upływ czasu. Na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości. Utraconą objętość można odtworzyć dzięki zabiegowi RADIESSE™.

radi03

Przebieg terapii

Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach. Efekt wypełniający preparatu widoczny jest od razu, natomiast poprawa jakości skóry związana z produkcją przez organizm nowych włókien kolagenowych następuje stopniowo i najlepiej oceniać ją po upływie 3 miesięcy.

Bezpieczeństwo i skuteczność RADIESSE™ zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi. Preparat posiada dopuszczenie do stosowania zarówno w USA, jak i w krajach Unii Europejskiej. Do tej pory wykorzystano ponad 2 miliony strzykawek preparatu na całym świecie.

Efekty zabiegu RADIESSE™

pic-8
pic-10
pic-9