To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność.

Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę.
W pierwszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy.

W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Jak wygląda zabieg Yellow Peel ?
Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza i jest zupełnie bezbolesny. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą.

W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa& Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu.  Należy go zmyć wodą i dokładnie osuszyć skórę.  Następnie nałożyć Yellow Peel i co 15-20 minut nakładać kolejne warstwy peelingu. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustala lekarz, jest uzależniona od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.

Kiedy zrobić Yellow Peel ?

  • Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
  • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
  • Przebarwienia na twarzy i dłoniach
  • Blizny i pozostałości po trądziku
  • Łojotokowe zaburzenia skóry

Gama dostępnych preparatów powoduje, że nie ma problemu z zakwalifikowaniem każdego pacjenta do odpowiedniego zabiegu.

Po zabiegu bardzo istotne jest, aby pamiętać o stosowaniu kremów ochronnych z filtrem. Należy pamiętać o unikaniu nadmiernej ekspozycji na słońce, ponieważ nowa warstwa skóry jest bardzo delikatna i znacznie bardziej podatna na wszelkie powikłania.

Cennik zabiegu

Yellow Peel: 450 zł